O NÁS

O třetím běhu

Jsme stabilní tým složený výhradně z mladých zapálených vedoucích ve valné většině s vysokoškolským vzděláním. Většina z nás na náš tábor jezdí od ranného dětství, všichni proto máme pochopení pro potřeby dětí a vzájemně se velmi dobře známe. S během tábora máme bohaté zkušenosti, proto jsme schopni připravit poutavý a zábavný program s maximálním ohledem na bezpečnost dětí. Na přípravě programu se společnými silami podílíme v průběhu celého roku tak, aby v momentě, kdy přijíždí první děti, byl program plně připravený a perfektní.

Zajímavá celotábotová hra (CTH)

Každoročně je na III. běhu pro děti připravena poutavá a zajímavá celotáborová hra. Vybíráme si pro děti důvěrně známá témata. Za poslední tři roky to byla např. Hvězdná brána, příběh o kouzelnickém učni Harry Potterovi a naposledy pirátská tématika odvozená od populárních pirátů z Karibiku. Do celotáborové hry zařazujeme soutěže, které děti nejen baví, ale i přiučí něčemu novému. Děti si zasportují, rozvíjí sociální dovednosti, naučí se komunikovat a pracovat týmově. Každoročně se děti mohou těšit na nové hry, motivované aktuálním tématem celotáborové hry.

Výuka a sport

Formou hry se snažíme děti naučit nové dovednosti, vzdělávat je a naučit je spolupracovat. Každé dítě se v průběhu tábora naučí morseovku a jiné druhy šifrování, nejznámější a nejpoužívanější uzly, ohně, základy zdravovědy, znalost zvířat a rostlin, základy znakové řeči, orientaci v mapě a přežití v přírodě.

Dále si děti mají možnost vyzkoušet a zasoutěžit v celé řadě nejrůznějších sportů od kolektivních po individuální. Jsou pro ně připraveny turnaje ve fotbale, vybíjené, přehazované, přetahování, hutututu, soutěže v běhu, skoku, hodu granátem, hodu oštěpem atd. Škála je tak pestrá, že si z ní vybere opravdu každý.

Převážná většina her je postavena na kolektivní práci a zapojení každého jednotlivce. Děti jsou tedy motivovány ke spolupráci a vzájemné komunikaci. Díky této sociální interakci tedy dochází k rozvoji sociální dovedností a posilování týmového ducha.

Zajímavé doprovodné akce

Kromě celotáborové hry je pro děti připraven také pestrý doprovodný program. O své zážitky jsou připraveni podělit se např. příslušníci Policie ČR, Hasiči, Hvězdáři a mnozí další.

Psovodi a kriminalisté, děti seznámí s charakteristikami své práce, předvedou jim prvky výcviku a dovednosti policejních psů, ukáží jim, jak se snímají otisky a v neposlední řadě je seznámí s tím, jak se zachovat v některých krizových situacích či jak si počínat na pozemních komunikacích.

Hasiči děti poučí o základech bezpečené práce s ohněm a chování a postupu při vzniku požáru. Děti si také vyzkouší manipulaci s požární technikou, dýchacími přístroji a stříkačkami a shlédnou tzv. hasičský útok.

Přednášky odborníků z jindřichohradecké Hvězdárny prof. Františka Nušla provedou po hvězdné obloze. Každé dítě se naučí rozpoznávat nejznámější souhvězdí, hvězdy a další objekty na obloze, které si zároveň může prohlédnout na profesionálních hvězdářských přístrojích.

Z dalších doprovodných akcí, které se obvykle na III. běhu tábora na Bílé skále objevují, jmenujme:

  • Živá hudba
  • Skákací hrad
  • Plivači ohně
  • Šermířská a taneční vystoupení
  • Adrenalinové sporty
  • Paintball apod.

Odměny nejen za sportovní výkony

Třetí běh není financován pouze z ceny poukazů. Snažíme se shánět co nejvíce sponzorů. Každoročně máme k dispozici dárky nejen pro nejlepší oddíl a nejlepší jednotlivce v CTH, sportech a tanečních výkonech, ale při takzvané pouti si k zajímavým cenám přijde opravdu každý.

Sponzorským darem pro III. běh tábora jsou navíc pro všechny děti zajištěny oddílové a celotáborové fotografie v profesionálně tištěné papírové podobě za sníženou cenu a zcela zdarma také prezentační DVD s kompletní fotogalerií a videem.

Go to Top