2015 – Limonádový Joe

11778010_10200827732213127_748013255_n

28 – 31. 7 Stetson City deník

Po delší odmlce vás zdravím s horkými, ikdyž mírně zpožděnými novinkami z našeho města Stetson City. Kvůli technickým problémům jsme nemohli deník vydávat. Tímto bych se chtěl moc omluvit všem občanům i z okolních měst.

V našem městě probíhaly volby nového šerifa. Všichni čtyři kandidáti měli své kampaně velmi nápadité.

Kandidáti:

Doug Badman, Luděk Babický, Kryštof Lojka, Limonádový Joe.

Volby dopadli, tak jak celé město očekávalo. S obrovským padesátihlasovým náskokem vyhrál Luděk Babický a stal se novým šerifem. Role to pro něj hned od prvních dní nebyla jednoduchá. Město napadli indiáni a nový šerif musel prokázat své schopnosti nejen vůdčí, ale hlavně umění boje a strategie. S celou situací mu musel pomoci Doug Badman. Vše nakonec dobře dopadlo. Díky bohu!

Při velkých oslavách města, kdy v pátek proběhla tradiční pouť a ve večerních hodinách tancovačka ovšem vyplavala na povrch velká pikantérie. Doug Badman, který si jak je u něho zvykem, při tancovačce přihnul, se opět začal pošťuchovat s Limonádníkem. A co se nestalo. Doug Limonádníka zastřelil. V tom přiběhla Tornado Lou a Doug jí také střelil. Když se Doug snažil své činy napravit a třásl s tělem Lou i Joa objevil na jejich zápěstí kakaovou skvrnu o velikosti mexického dolaru. Je to možné? Vždyť přeci toto mateřské znaménko má právě on se svým bratrem Hogem Fogem. Joe a Lou jsou jejich sourozenci! Doug se už skoro zhroutil z myšlenky, že zabil své zrovna nalezené sourozence, když v tom přiběhla Winifred Goodmanová a pokropila Joa a Lou Kolalokovou limonádou a oni obživli. Takovou slávu jsme u nás ve městě ještě nezažili. Slaví určitě v baru ještě teď. Pro tuto chvíli se s vámi loučím. Odjíždím na dovolenou, a tímto končím pravidelný deník Stetson City.

                                                                                           Redaktor Ljú Bušdokláves

IMG_1704

26. 7. 1885 Stetson City deník

Dobrý den. Přináším vám čerstvé zprávy z našeho městečka Stetson City. Ryska na teploměru nám ukazuje 26°C a dýchatelnost vzduchu je téměř dokonalá +1.

Dnes k nám do města přijel obávaný pistolník a bratr Daga Badmana Hogo Fogo. Věděl jsem, že to městu nepřinese nic dobrého. Hogo Fogo otrávil pár lahví Kolalokové limonády a každý kdo byl zrovna v Kolalokovém saloonu běžel hned na záchod. V dopoledních hodinách stihl Hogo také zajmout Limonádového Joa a společně s Dagem ho mučili. Ale Limonádový Joe má pevnou vůli a tajnou přísadu do Kolalokové limonády jim neprozradil.

Od smrti šerifa to ve městě vypadá dost chaoticky. A k tomu ještě přijel Hogo. Limonádový Joe už bezpráví nemohl dál trpět a vystoupil před občany. Oznámil, že město potřebuje nového šerifa. V tom má ten limonádník teda pravdu. Z řad občanů vystoupil Dag a oznámil svojí kandidaturu. K němu byli vybráni Luděk Babický a Kryštof Lojka, zástupci občanů a samozřejmě Limonádový Joe.

Večer Dag Badman pořádal oslavy ve svém Triger Whisky saloonu. Zábava to byla veliká. Všichni tančili a zpívali dlouho do noci.

 

                                                                                         Redaktor Ljú Bušdokláves

 

IMG_2863

25. 7. 1885 Stetson City deník

Jistě jste si všimli, že vám milí občané včera večer pošťák nepřinesl noviny, s přehledem co se stalo ve městě. Stala se totiž hrozná věc.

V ranních hodinách se do města přiřítil náčelník indiánů Rychlá Smrt se svými bojovníky a přepadl Triger Whisky Bar. To by ještě nebylo tak neobvyklé. Vzal zajatce, to by také ještě nebylo tak neobvyklé. Ale co opravdu nebylo neobvyklé, zabil našeho šerifa! Bez milosti ho střelil do zad. A to nebylo vše, otrávil totiž naše studně.

Rada města se rozhodla, že celou situaci musí vyřešit rychle a rázně. Rozdělila šerifovi muže na dvě skupiny. Jedna skupina zachraňovala zajatce, ze spárů indiánu a druhá se vydala čistit studně.

V odpoledních hodinách měla rada zasedání a rozhodla se pro boj s indiány. ,,Pomsta bude sladká“, zaznělo na konci zasedání. Kdo mohl, tak se přidal. Pistolníci se vydali do tábora indiánů, a úkol zněl jasný. Zneškodnit všechny. Po návratu z boje byli pistolníci hladoví a unavení.

Ve večerních hodinách se uskutečnil slavnostní pohřeb šerifa. Přijel i jeho bratranec aby pronesl pár slov. Rakev slavnostně odplula po posvátné řece s doprovodem líbezných hlásků našich pěnic. Doufejme, že smůla, která se našeho městečka držela, odplula spolu s šerifovým tělem.

 

                                                                     Redaktor Ljú Bušdokláves

Go to Top