III. Běh

IMG_9916

Tábor pomalu končí…

Jak název zprávy napovídá…

Je tu pátek a musíme se pomalu loučit. Shrneme-li tento tábor, tak musíme říct, že po cca. osmi letech jsme zažili nejlepší pošasí jaké kdy bylo. Odrazilo se však na připravených hrách, kdy jsme museli omezovat hry z důvodu tropických veder. Ale i tak jsme to zvládli a vše se vydařilo tak jak mělo.  Na druhou stranu jsme zažívali koupání v místní nádrži skoro kdykoliv, což bylo bombastické.

Velkou pochvalu od nás dostávají kuchařky, kdy jsme si díky nim žili jak v pohádce. Ještě jednou děkujeme!

Celotáborová hra – zkratka CTH:

CTH pro tento rok byla zvolená motivace na dobu Rudolfa II. v Praze. Děj se odehrával jakoby na území Prahy. Způsob motivací pro hry byla vždy scénka ze života Rudolfa II. a jeho nejbližších. Takto Ruda provázel celý děj až do doby, kdy ho Matyáš /jeho bratr/ zradil a obsadil jeho post (smyšlený děj).  Celý děj a náznak CTH je k dohledání v článcích k tomuto roku.

 

V těchto chvílích se postupně nahrávají zbylé fotografie do naší galerie.

Fotogalerii najdete na hlavní straně – vpravo. (Fotogalerie tohoto roku)

 

 

Úterý – zábava, sběr peněz, zkouška vytrvalosti

Odpoledne dvůr Rudolfa II. uspořádal improvizační zábavnou show, která měla velmi úspěšný ohlas. Poté se Rudolf II. rozhodl, že zábavy již bylo dosti a je potřeba řešit závažné věci – nastávající válku, a proto se rozhodl, že by měli jeho poddaní shromáždit peníze na nákup zbraní, stravy a dalších nezbytných věcí, které je potřeba při válce. V pozdě odpoledních hodinách zkoušel císař Rudolf II. své poddané ze zkoušky vytrvalosti – vybrat si kratší, méně obodovanou dráhu, či delší a těžší, avšak s více body? Uvidíme, jak si vyberou pražští poddaní..

IMG_9914

Úterý – výcvik určen k nastávající bitvě

Rudolf II. doufá, že se poddaným líbilo spaní pod širým nebem. Domnívá se, že se poddaným určitě spalo lépe než v rozpálených chatičkách. :-)

Rudolf II. se dozví o zradě svého pokrevního bratra. Anně Marii Stradové tuto informaci předala její pokojská, která byla jako špeh při podepisování listiny, kde Matyáš Habsburský slibuje, že udělá vše proto, aby bratra Rudolfa II. sesadil z trůnu. Rudolf II. IMG_9916je rozčílen, ale obává se války, vyhlášené z bratrovi strany a tak dnes bude učit své poddané bojovat a vymýšlet strategické hry.

Odpoledne zkusí dvůr Rudolfa II. rozesmát celou Prahu. Snad se mu to podaří. :-))

Go to Top